021-66653616
es.ramandco@gmail.com

فلنج راکتی-عینکی(SPECTACLE BLINDE / SPADE AND SPACER)

فلنج راکتی که به فلنج عینکی نیز معروف است عملکردش بیشتر شبیه ولو است تا فلنج. وظیفه فلنج راکتی قطع و وصل کردن جریان سیال در خطوط لوله است. همینطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید فلنج راکتی از دو قسمت تشکیل شده که حول محور سوراخ وسط چرخش دارد و برای بستن مسیر جریان سیال قسمت کور کننده در جریان قرار میگیرد. ولی در شرایطی که بخواهیم جریان ادامه داشته باشد از قسمت باز فلنج استفاده می شود. بستن جریان سیال توسط فلنج راکتی و فلنج عینکی به صورت موقت می باشد و نمی توان به صورت دائمی از این فلنج برای مانع سیال استفاده کرد.

فلنج عینکی

البته فلنج عینکی دو نوع است و نوع دیگر آن از یک فلنج کور و یک سوراخ که فلنج به حول آن می چرخد تشکیل شده. این فلنج هم وظیفه اش با فلنج نوع اول تفاوتی ندارد.

از مزایایی این نوع فلنج این است که بعلت نداشتن ظاهری پیچیده و سادگی تولید و عملکرد  به راحتی در پایپینگ و پایپ لاین استفاده می شود. و مزیت دیگرش صرفه اقتصادی نسبت به شیر آلات است. البته باید به این نکته توجه داشت که فلنج راکتی در شرایط خاصی قابل استفاده است و نمی توان جایگزین شیر آلات شود. اگر فلنج راکتی و فلنج عینکی در سیستم جوابگوی قطع و وصل کردن جریان سیال باشد از لحاظ اقتصادی به صرفه است که جایگزین شیر آلات بشود. مزیت دیگر فلنج راکتی هزینه تعمیر و نگهداری این فلنج می باشد که نسبت به شیر آلات صنعتی بسیار پایین تر است.

مزایا و معایب فلنج راکتی

ازمزیتهای مهم فلنج راکتی و عینکی سرعت عمل در بستن جریان سیال است. مزیتهای دیگر از جمله صرفه اقتصادی، مونتاژ راحت و سبکی وزن است. مهمترین عیب این فلنج هم احتمال نشتی در زمان آزاد کردن جریان سیال است که باید برای این شرایط تمهیدات لازم رو در نظر بگیریم.

تولید فلنج راکتی

مجموعه انرژی صنعت رامند با دارا بودن دستگاه لیزر، پلاسماcnc و همچنین دستگاه تراش قادر به تولید انواع فلنج راکتی و عینکی می باشد و طبق درخواست مشتری اقدام به تولید این محصول می کند.

رعایت نکته ای مهم قبل از خرید

مهمترین نکته قبل از خرید فلنج راکتی نوع عملکرد و شرایط عملکرد فلنج می باشد. پیش از خرید و یا تولید فلنج راکتی حتما باید تمام شرایط محیطی سنجیده شود. زیرا امکان دارد نوع پیش ساخته و استاندارد فلنج هم جوابگوی نیاز ما نباشد و ساخت و خرید اشتباه این قطعه باعث ایجاد بتر اضافی در پروژه میشود. فلنج راکتی در عین سادگی عملکرد، دارای حساسیت در انتخاب می باشد.

نمونه در خواست فلنج راکتی(عینکی) برای مشاور و خرید انواع فلنج راکتی و فلنج عینکی با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۶۶۶۵۳۶۱۶

۰۹۱۲۹۳۷۴۹۷۵