021-66653616
es.ramandco@gmail.com

گسکیت

برای آببندی انواع فلنج از قطعه ای به نام گسکت استفاده میشود. این قطعه بین دو فلنج قرار میگیرد و به کمک فشار ایجاد شده توسط پیچی که روی فلنج میبندند با ایجاد حالت لهیدگی باعث آب بندی بین دو فلنج میشود.

واشر آب بندی یا گسکت در ۳ جنس فلزی، نیمه فلزی و غیر فلزی ساخته می شود.

گسکت فلزی: از این گسکت ها میتوان به گسکت مورد استفاده در فلنج های لپ جوینت اشاره کرد که به گسکت رینگی معروف است.جنس این قطعه از فلزات نرم و آلیاژهای آنها می باشد. این آببندها در ۴ نوع R,AX,RX,BX می باشد. که سری R پرکاربردترین آنها می باشد.


گسکت های نیمه فلزی: این نوع گسکت به ۳ نوع اسپیرال، سیم دار و ژاکتی تقسیم میشود.

گسکت اسپیرال: این قطعه از یک لایه استنلس استیل و یک لایه تفلون یا گرافیت و تفلون می باشد. این گسکت مورد استفاده در فلنج های رایس فیس، تخت، زبانه و شیاردار و تر و ماده استفاده می شود. این گسکتها  به صورت رینگ داخل،رینگ میانی و رینگ خارجی و یا ترکیبی از این رینگها می باشد.

گسکت سیم دار: این قطعه متشکل از گرافیت و توی سیمی می باشد. در شریطی که سیال حالت بازی( اسیدی نباشد) استفاده می شود.


گسکت ژاکتی: این گسکت از یک لایه فلزی که داخل آن از جنس آزبست، تفلون یا گرافیت می باشد. محل استفاده از این قطعه در بین فلنجهای رایس فیس، تخت، نر و ماده و شیار و زبانه دار است.


گسکت های غیر فلزی: گسکت لاستیکی و گسکت تفلون (ptfe) در دسته گسکتهای غیر فلزی قرارا دارند.

گسکت لاستیکی: جنس این گسکت از epdm است و در شرایطی که فشار کاری کم باشد از این نوع گسکتها استفاده می شود.

گسکت تفلون(ptfe): از این گسکتها در شرایط دمای کاری بالا و سیال خورنده وجود دارد استفاده میشود. در صورتی که فشار خطوط لوله بالا باشد گسکت تفلون یک گزینه مناسب برای استفاده می باشد.


در خرید و انتخاب انواع گسکت باید متریال فلنج، خورندگی و دمای کار سیال، فشار خطوط لوله، شرایط محیطی را مورد توجه قرار داد.

استاندارد گسکت
در گسکتهای فلزی و نیمه فلزی از ASME B16.20 و API601 و ذس استفاده و در گسکتهای غیر فلزی از ASME B16.21  و  ASTM36F  استفاده میشود.

برای خرید انواع گسکت با شماره 66653616-021 و 09129374975 تماس بگیرید.