021-66653616
es.ramandco@gmail.com

ورق فولاد

به طور کلی به آلیاژهای آهن فولاد گفته می شود و هر آلیاژی که پایه آهن باشد جز فولادها حساب می شود. با این قاعده کلی آهن ساختمانی با کد st37 هم جز فولادها حساب می شود و انواع استیل هم جز فولادها حساب میشود. اما در بازار به سه دسته آهن، استیل و فولاد دسته بندی می شوند.در عصر حاضر فولاد جز پرکاربردترین و مهمترین اجزا صنعت مکانیک است. و از مقاطع آهن ساختمانی تا نیروگاههای و پالایشگاههای نفت و گاز و پتروشیمی کاربرد اصلی را دارد و جز ستونهای این صنایع محسوب می شود.

آهن

تاریخچه فولاد

آهن را می توان یکی از مهمترین کشفیات بشر دانست و کشف آن به بیش از ۴۰۰۰ ستل پیش باز می گردد.وقتی آهن کشف شد و به طبع آن فولاد ساخته شد اولین امتیازش افزایش قدرت انسان از خود بود. در قرآن به آهن اشاره شده و یک سوره با عجایب علمی به نام حدید می باشد . آیه ۲۵ سوره حدید می فرماید وَأَنْزَلْنَا الْحَدِيدَ فِيهِ بَأْسٌ شَدِيدٌ وَمَنَافِعُ لِلنَّاسِ  "آهن (و دیگر فلزات) را که در آن هم سختی و هم منافع بسیار بر مردم است آفریدیم" 

در سال ۱۷۰۲ از کک در ذوب سنگ آهن در حجم زیاد استفاده شد و شروع علم و استاندارد های ساخت فولاد امروزی شد.

انواع فولاد پر کاربرد

در فولاد بر خلاف اقلام پایپینگ و پایپ لاین در بازار ایران استاندارد متریال بر اساس DIN می باشد و برای معرفی انواع فولادهای بهترین منبع کتاب کلید فولاد است. و ما به فولادهای پرکاربرد می پردازیم.

ST52

VCN

MO40

CK

سمانته