021-66653616
es.ramandco@gmail.com

فلنج اسلیپون(SLIP ON FLANGE)

فلنج اسلیپون یکی از پرکاربردترین فلنجهای مورد استفاده در صنایع می باشد.در این نوع فلنج لوله به داخل فلنج رفته و درداخل فلنج عملیات جوشکاری اجرا می‌شود.

فلنج اسلیپون

 طرح فلنج اسلیپون با توجه به نوع جوشکاری یک مزیت و یک عیب دارد. معایب طرح این است که اتصلاتی مثل زانو و تبدیل و... رو نمی توان به فلنج جوش داد و یک اتصال ترکیبی ایجاد کرد. و مزیت این طرح این است که لوله به داخل و احتمال شکست از ناحیه جوشکاری شده کمتر است و فشارکار بیشتری رو در ناحیه جوشکاری تحمل می‌کند.

در تصویر زیر روش جوشکاری فلنج اسلیپون را مشاهده می کنید.

فلنج اسلیپونطبق تصویر بالا قطر فلنج برابر با قطر خارجی لوله‌ای و به رده لوله ربطی ندارد.

نوع دیگری از فلنج اسلیپون، فلنج اسلیپون کاهنده است. کاربرد این فلنج برای کاهش سایز لوله می باشد. مجموعه کارگاهی شرکت انرژی صنعت رامند توان تولید انواع فلنج کاهنده را دارد.

فلنج اسلیپون کاهنده

نحوه اتصال فلنج به لوله

در جوشکاری فلنج اسلیپون ابتدا لوله به اندازه مورد نظر برش خورده و داخل فلنج قرار میگیرد.بعد از قرار گیری لوله داخل فلنج دو مرحله جوشکاری داریم. یک مرحله داخل فلنج که ته لوله می شود. مرحله دوم ورودی فلنج می باشد. دو مرحله جوشکاری باعث جلوگیری نشتی سیال می شود. یک امتیاز در استفاده از فلنج اسلیپون عدم نیاز به دست بالا در برش لوله می باشد و به اندازه نصف ضخامت فلنج می توان تلرانس برش داشت.

مزایا فلنج اسلیپون

نصب راحت در مقایسه با فلنج گلودار

قیمت کمتر در مقایسه با فلنج گلو دار

رفع مشکل عدم هم مرکزی به علت ورود لوله به داخل فلنج

آب بندی عالی به علت جوشکاری ۲ مرحله ای 

عدم نیاز به دقت بالا برش در لوله

سرعت عمل نصب

معایب فلنج اسلیپون

مراحل جوشکاری بیشتر

تنش زیاد و عدم استحکام مناسب در بدنه اصلی به علت جوشکاری ۲ مرحله ای

عدم توانایی در اتصال انواع اتصالات به علت صاف نبودن محل جوشکاری

مقایسه دو فلنج گلو دار و فلنج اسلیپون

به علت پر کاربرد بودن این دو فلنج با مقایسه این دو فلنج قدرت تشخیص مشتری نسبت به انتخاب مناسب بالا می رود. تفاوت اصلی این دو فلنج در ظاهر و مونتاژ آن است. فلنج گلو دار دارای یک لبه مخروطی که ارتفاع آن حدود دو برابر ضخامت دیسک فلنج می باشد.ولی در فلنج اسلیپون یک لبه کوتاه وجود دارد. تفاوت ظاهری دیگر در ناحیه قرار گیری لوله برای مونتاژ است. در فلنج گلو دار لوله بالای قسمت مخروطی قرار میگیرد و یک مرحله جوشکاری داریم ولی در فلنج اسلیپون لوله داخل قرار می گیرد و از داخل و بیرون جوشکاری میشود. تفاوت ظاهری دیگر در کاربرد رده لوله است. در فلنج گلو دار رده فلنج با رده لوله باید همخوانی داشته باشد. ولی در فلنج اسلیپون رده لوله اهمیت ندارد زیرا سوراخ برابر با قطر بیرونی است. در مقایسه این دو فلنج نکته دیگر فشار کاری می باشد. فلنج گلو دار در تمام اسیرها و فشار کار ها نسبت به استانداردASME تولید و روانه بازار میشود. اما فلنج اسلیپون در سایز و فشار کاری محدودیت دارد و در سایز های بالای ۱۰ اینچ به درخواست مشتری تولید می شود.

استفاده از فلنج اسلیپون

فلنج اسلیپون به دلیل سهولت نصب مورد توجه زیادی قرار دارد. از جمله در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع دارویی، غذایی و بهداشتی، قابلیت اتصال انواع پمپ و شیر آلات، استفاده در موتور خانه و استفاده در مواردی که به جای سیال جامدات ریز از لوله عبور می کند.

در زیر نمونه ای از در خواست فلنج اسلیپون میباشد

flange slip on 6INCH,#300,RF,ASTM A266,ASME B16.5

در درخواست بالا یک فلنج اسلیپون، ۶ اینچ، کلاس ۳۰۰، جای واشر دار، متریال طبق استاندارد A266 مربوط به مخازن تحت فشار، دارای استاندارد ابعادی بر اساس ASME B16.5


برای اطلاع از تخفیفها و خرید با کارشناس فنی ما با شماره تلفن ۶۶۶۵۳۶۱۶-۰۲۱ یا ۰۹۱۲۹۳۷۴۹۷۵ تماس بگیرید.