021-66653616
es.ramandco@gmail.com

فلنج استنلس استیل(استیل)

فلنج استیل در انواع آلیاژهای ۳۰۴، ۳۱۶، ۳۱۰، ۳۲۱ در انواع فلنج گلو دار، فلنج اسلیپون، فلنج ساکت ولد، فلنج کور و... تولید و به بازار عرضه میشود. شرکت انرژی صنعت رامند در کنار تولید انواع فلنج استیل در آلیاژهای مختلف اقدام به واردات این محصول کرده و با قیمت مناسب در خدمت مشتریان عزیز میباشد.

کاربرد فلنج استیل

فلنج استیل در خطوط پایپینگ استیل استفاده می شود. مهمترین کاربرد فلنج استیل در زمینه مواد غذایی، مخزن لبنیات، مخازن اسید، در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و پالایشگاه بیشترین مورد استفاده را دارد.

فلنج استیل ظاهری شبیه رینگ دارد. که با پیچ و مهره و استاد بولت به هم وصل می شوند.اتصال فلنج استیل به لوله با کمک جوشکاری با الکترود یا سیم جوش و در فلنج دنده ای با کمک دنده های داخل فلنج و دنده روی لوله انجام می شود. در فلنج استیل در یک سایز ابعاد مختلفی وجود دارد که این مهم به دلیل فشار کاری مختلف در فلنجهاست. هر چه فشار کاری بالاتر باشد ضخامت فلنج بیشتر می شود و از لحاظ وزنی سنگین تر است و به طبع آن قیمت بالاتری دارد.

فشار کاری فلنج استیل به دو صورت کلاس و pn دسته بندی می شود. کلاس تحت استاندارد ASTM و با واحد psi و در فشار کاری ۱۵، ۳۰۰، ۴۰۰ الی ۲۵۰۰ و on تحت استاندارد DIN و با واحد bar از ۱۰، ۱۶، الی ۲۰۰ بار ساخته می شود.

کاربرد فلنج استیل

فلنج استیل در خطوط لوله کشی استیل به کار می رود و اولین ص در انتخاب فلنج استیل همخوانی آلیاژها می باشد. در صورتی که از لوله استیل 316 استفاده می شود حتما باید از فلنج 316 استفاده شود در غیر این صور امکان وقوع فجعه دور از انتظار نیست. از سری کاربردهای فلنج استیل می توان به صنایع غذایی، سیالات اسیدی و بازی، صنایع دارو سازی، مخازن استیل اشاره کرد.

فشار کاری

فشار کاری در فلنج استیل براساس ۳ دسته استاندارد دسته بندی می شود. در استاندارد ISO فشار کاری برحسب bar محاسبه می شود و با نماد PN نمایش داده می شود.در استاندارد ASME فشار کاری بر اساس psi و نماد آن CL، کلاس، یا # نمایش داده می شود. در استاندارد API 6A فشار کاری بر اساس psi و نماد آن نیز CL، کلاس یا #می باشد. تفاوت ASME و API 6A در رنج فشار کاری بر اساس می باشد. در ASME از 150 الی 1500 psi و در استاندارد API 6A از ۲۰۰۰ الی ۱۵۰۰۰ psi فشار کاری می باشد.

آنالیز فلنج استیل

آنالیز فلنج فقط برای فلنج های فولادی نمی باشد. در شرایطی که فلنج استیل برای اتصال در خطوط لوله کشی نیاز باشد باید حتما قبل از استفاده در خطوط لول کشی آنالیز عناصر و آنالیز مکانیکی انجام شود. آنالیز فلنج استیل به مانند فلنج فولادی می باشد. در آنالیز فلنج به روش ساخت، نوع آلیاژ و کیفیت عملکرد فلنج پی میبریم.

برندهای فلنج استیل

برند های ویراژ، ملسی، FAD، گالپرتی و فلنج های ساخت ایران می باشد. برای اطمینان از صحت اصالت فلنج استیل نیاز به آنالیز یا سرتیفیکیت معتبر است.

برای آشنایی با انواع فلنج استیل بر روی لینک های زیر کلیک کنید. و در صورت در خواست مشاوره و خرید مجموعه ما در خدمت شماست.

۰۲۱-۶۶۶۵۳۶۱۶

۰۹۱۲۹۳۷۴۹۷۵