021-66802952
es.ramandco@gmail.com

تولید فلنج

فلنج قطعه ای است که در صنایع حساس مانند نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع دریایی و برخی دیگر از صنایع استفاده می شود. برای تولید فلنج، شرکت‌های تخصصی و معتبری نیاز است که دارای  تجهیزات و دانش کافی در زمینه ماشین‌آلات تراشکاری، فرزکاری، جوشکاری و  سایر فرآیندهای مرتبط باشند. استفاده از تجهیزات با کیفیت و استانداردهای  مشخص در این فرآیندها بسیار حیاتی است، زیرا هر گونه نقص یا عدم دقت ممکن  است منجر به اتلاف مواد، ناتوانی در ایجاد اتصالات محکم، یا حتی خطرات  ایمنی در محیط‌های کاری باشد.

مجموعه انرژی صنعت رامند جزو اولین تولید کنندگان فلنج در داخل کشور است؛ سابقه تولید فلنج در این مجموعه به پیش از تاسیس فروشگاه های بزرگ فلنج  در بازار بزرگ خیام و بازار آهن بر می گردد. ما تولید فلنج را  با یک دستگاه تراش سبک آغاز کردیم؛ پس از سال ها کار و کسب تجربه، نا امروز توانایی تولید فلنج تا اندازه ها و استانداردهای مختلف را داریم. ما با استفاده از دستگاه تراش سبک، فلنج های کوچک، با دستگاه تراش ۲ متری فلنج هایی از سایز ۱۰ الی ۲۴ اینچ و با دستگاه تراش سنگین فلنج های بالای ۴۶ اینچ تا ۵۶ اینچ تولید می کنیم. برای تولید فلنج های مختلف نیاز به تجهیزات و امکانات مختلف است. انرژی صنعت رامند در کنار بهره مندی از  دستگاه تراش و دریل ستونی، دارای دستگاه حرفه ای CNC و همچنین کوره و پرس پتک متوسط و سنگین است.لازم به ذکر است کوره و پرس پتک متوسط و سنگین برای تولید فلنج فورج، کوره ریخته گری  برای تولید فلنج های ریخته گری و همچنین دستگاه cnc پلاسما برای برش ورق و  تولید انواع فلنج می باشد.

استانداردها

در این مجموعه فلنج هایی بر اساس استانداردASME B16.5 و ASME B16.47 و همچنین استانداردهای ابعادی ISO7005 و DIN2501 تولید می شود. در تولید فلنج تمام تلرانسهای ابعادی عمومی مربوط به فلنج و همچنین تلرانسهای هندسی رعایت شده و دارای سطح مناسب می باشد. علاوه بر ابعاد استاندارد در تولید فلنج مهمترین ابعاد موقعیت قرار گیری سوراخهای اطراف فلنج می باشد. که در صورت کمترین بی دقتی فردی یا تجهیزات در ایجاد این سوراخها در اتصال دو فلنج به هم به مشکل برخورد میکنیم. در مجموعه ما با طراحی دستگاه سنبه زن این مشکل برطرف شده و دو فلنج ساخته شده با کمترین عدم هم مرکزی ساخته و به بازار عرضه می شود. بعد از موقعیت سوراخها جای واشر فلنج اهمیت بالایی دارد. لیل این اهمیت آب بندی فلنج است. اگر آب بندی فلنج دچار مشکل باشد آن فلنج از رده خارج میشود. جای واشر دارای وسعت و عمق با توجه به سایز و استاندارد فلنج می باشد. جای واشر به کمک دستگاه تراش روی فلنج ایجاد می شود.

آلیاژهای

در این مجموعه تولید فلنج بیشتر با آلیاژ st37 در فولاد و ۳۰۴ و ۳۱۶ در استیل است. و بطور کلی در فولاد علاوه بر آلیاژ st37 از آلیاژ st 52، A51۶ و A105 هم استفاده می شود و در تولید فلنج استیل علاوه بر آلیاژ ۳۰۴ و ۳۱۶ بنا به درخواست مشتری از آلیاژهای ۳۲۱ و ۳۱۰ نیز استفاده می شود.

کلاس کاری

فلنج های تولیدی با کلاس کاری ۱۵۰psi و 300psi و همچنین با فشار کاری ۱۰ و ۱۶ بار تولید میشود. در فلنج های کور و اسلیپون و ساکت ولد و رزوه ای به دلیل تولید با استفاده از ورق می باشد بنا به درخواست مشتری در تمام فشار کاری ها تولید انجام میشود.

ورق

همانطور که در بحث فشار کاری فلنج تولیدی اشاره شد انواع فلنج کور، ساکتی، اسلیپون و رزوه ای،عینکی و راکتی از ورق تولید می شود. در تولید فلنج با ورق بعد از تهیه ورق با کمک دستگاه پلاسما پولک ها با ابعاد مورد نظر گرد بری میشود و بعد از کاهش دما به کمک دستگاه تراش به ابعاد استاندارد می رسد و بعد از انجام عملیات تراشکاری به کمک دریل سوراخها در موقعیت صحیح سوراخ کاری میشود. 

فورج

تولید فلنج به کمک فورج به این صورت می باشد که اول شمش به ابعاد مورد نظر بر اساس سایز و فشار کاری فلنج بریده میشود. سپس در کوره تا دمای ۱۳۰۰ درجه حرارت داده میشود تا فولاد سرخ شود بعد قطعه سرخ شده را داخل قالب باز متناسب با سایز و فشار کاری گذاشته و به کمک دستگاه پرس قطعه سرخ شده را به شکل قالب در می آوریم. سپس قطعه را از قالب در می آوریم و این کار ادامه پیدا می کند.بعد از خنک شدن قطعه، قطعه به علت کیفیت سطح پایین و دقیق نبودن ابعاد، به کمک دستگاه تراش به ابعاد استاندارد می رسد. از این روش بیشتر فلنج گلو دار و جوشی تولید میشود. فلنج گلودار تولید شده به این روش به دو صورت یه رو تراش و دو رو تراش به بازار عرضه می شود.

ریخته گری

در تولید فلنج به روش ریخته گی ابتدا قالب مناسب تولید می شود و بعد از آماده شدن قالب فولاد و یا استیل به صورت مذاب در می آید و به کمک پاتیل بع داخل قالب ریخته می شود.بعد از خنک شدن از قالب خارج می شود و به کمک دستگاه تراش و دریل به ابعاد استاندارد می رسد و آماده عرضه به بازار می باشد.

طراحی و ساخت فلنج های خاص

در کنار فلنج های معمول در بازار که در مجموعه انرژی صنعت رامند ساخته می شود در صورت نیاز مشتری به فلنج های خاص بعد از هماهنگی با قسمت مهندسی این فلنجها بنا به درخواست مشتری و ارسال اطلاعات فنی، توسط تیم فنی مجموعه به کمک نرم افزار solidworks طراحی میشود و برای مشتری فایل سه بعدی ارسال میشود.  بعد از تایید مشتری طبق فایل سه بعدی پروسه ساخت این فلنجها آغاز خواهد شد. از جمله فلنج های خاصی که طراحی و ساخته می شود فلنج اوریفیس، فلنج کاهنده، فلنج انبساط دهنده، فلنج گلو دار بلند و همچنین نیپو فلنج و ولدو فلنج که یکسر فلنج و سر دیگر ولدولت و تردولت می باشد.

آنالیز و تست

تمام فلنج تولیدی مجموعه انرژی صنعت رامند قابلیت پاس کردن آنالیزهای مختلف از جمله این تستها، سختی سنجی، تست متریال، تست ضربه و تست رادیو گرافی در فلنج های سایز بالا را دارد.


مراحل تولید فلنج شامل موارد زیر می‌شود:

  1. برنامه‌ریزی   و طراحی: در این مرحله، ابعاد، نوع متریال مورد استفاده (مانند فولاد کربنی،      فولاد ضد زنگ، آلومینیوم و غیره)، استانداردهای مورد نیاز، و سایر جزئیات      تعیین می‌شود.
  2. مواد اولیه: انتخاب مواد اولیه با کیفیت و استاندارد بسیار حیاتی است. این مواد باید دارای خصوصیات مکانیکی و شیمیایی مناسب باشند.
  3. ماشین‌کاری:  ماشین کاری شامل فرآیندهای تراشکاری، فرزکاری، برش CNC و  سایر عملیات ماشین‌کاری است که با دقت بالا صورت می‌گیرد.
  4. جوشکاری: در صورت نیاز، فلنج‌ها جوشکاری می‌شوند. این فرآیند نیز باید طبق استانداردهای معتبر و با استفاده از دانش فنی مناسب انجام شود.
  5. تست و کنترل کیفیت: پس از تولید، فلنج‌ها تحت آزمون‌های مختلف (مانند تست فشار، تست هیدروستاتیک و غیره) قرار می‌گیرند تا کیفیت و استحکام آنها بررسی شود.
  6. بسته‌بندی  و حمل و نقل: در نهایت، فلنج‌ها بسته‌بندی شده و برای حمل و نقل به مقصد  ارسال می‌شوند.

به طور کلی، تولید فلنج نیازمند دقت، دانش فنی، استفاده از تجهیزات با کیفیت و رعایت استانداردهای لازم است. 

تولید فلنج در شرکت انرژی صنعت رامند

ما در شرکت انرژی صنعت رامند با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز و دانش فنی بالا، به تولید فلنج‌هایی با دقت و استحکام بالا می‌پردازیم که به عملکرد و ایمنی سیستم‌های شما کمک می‌کنند.

تولید فلنج های سفارشی در ابعاد مختلف

اغلب فلنج های سفارشی توسط مشتریان، در ابعاد و استانداردهای مشخصی است. اما ممکن است در مواردی مشتری نیاز به فلنج با ابعاد و اندازه‌های اختصاصی باشد. مثلاً پروژه‌ای را در نظر بگیرید که در آن از لوله‌هایی  با قطر و ضخامت خاصی(متفاوت با اندازه‌های معمول) استفاده شده است. در این صورت نیاز به سفارش فلنج هایی با ابعاد متناسب با لوله است؛ برای این امر نیاز دارید که فلنج موردنیاز را با ابعاد مشخص تولید کنید. 

ما تولید انواع فلنج های سفارشی با ابعاد و اندازه‌های موردنیاز مشتریان را انجام می‌دهیم. ما هیچ محدودیتی در این زمینه نداریم. تجهیزات قدرتمند و دقیق ما قادر به تولید فلنج در ابعاد کوچک تا ابعاد بسیار بزرگ است. 

تکنولوژی مدرن، کیفیت بی‌نظیر

در شرکت ما، از تجهیزات و ماشین‌آلات مدرن برای تولید فلنج‌هایی با دقت بالا استفاده می شود؛ همچنین ما از مواد اولیه با کیفیت استفاده کرده و محصولاتی با استانداردهای بین‌المللی تولید می‌کنیم. 

دریافت سفارش فلنج در ابعاد سفارشی

ما در شرکت انرژی صنعت رامند به ارائه خدمات شخصی‌سازی شده برای مشتریان می‌پردازیم. با توجه به نیازها و استفاده موردی، ما قادر به تولید فلنج‌های با ابعاد، متریال و استانداردهای مختلف هستیم.

تضمین کیفیت و استاندارد

همواره در تمام مراحل تولید و فرآیندهای کنترل کیفیت، ما به رعایت استانداردهای بین‌المللی معتبر اهمیت ویژه‌ای می‌دهیم. این امر باعث می‌شود تا مشتریان ما از کیفیت بی‌نظیر فلنج‌های تولیدی مطمئن باشند.برای دریافت قیمتها و مشاوره در خرید با شماره تلفن ۶۶۶۵۳۶۱۶-۰۲۱ و ۰۹۱۲۹۳۷۴۹۷۵ تماس بگیرید.