021-66802952
es.ramandco@gmail.com

فلنج اوریفیس فولادی

فلنج اوریفیس نوعی فلنج گلودار است. این فلنج به فلنج اندازه گیری نیز معروف است. از این فلنج برای اندازه گیری دبی حرکت جریان استفاده می شود. فلنج اوریفیس علاوه بر پیچ و مهره از ۳ جز مهم تشکیل شده است. دو فلنج با ظاهر فلنج گلودار و یک صفحه دایره ای شکل اجزا آن هستند. از این صفحه دایره ای شکل برای کنترل جریان استفاده می کنند.

فلنج_اوریفیس

وظیفه این صفحه دایره ای افت فشار در جریان حرکت سیال است. این مهم این امکان را می دهد اپراتور موثر ترین بازرسی را داشته باشد. و بتواند از خطوط جریان سیال اندازه گیری مناسب و دقیق و قابل اعتمادی انجام دهد. این فلنج برای کنترل جریان سیال و افزایش راندمان سیستم کاربرد دارد.

کاربرد

فلنج اوریفیس کاربرد وسیعی در آزمایشگاه‌های صنایع نفت و گاز و آب و فاضلاب دارد. به طوری که به کمک روزنه بر روی فلنج می تواند اندازه گیری دقیقی از جریان داشت. از روزنه این فلنج برای نمونه گیری سیال نیز استفاده می شود.

نصب

فلنج اوریفیس نیاز به دانش فنی در کنار دقت اپراتور در حین نصب دارد. این فلنج باید طبق استانداردها و دیتا شیت ارائه شده توسط تولید کننده نصب شود. در غیر این صورت عملکرد مناسب ندارد. در خرید و نصب فلنج اوریفیس حتما باید نکات فنی رعایت شود. در حین خرید حتما باید به جنس و فشار کاری این فلنج توجه ویژه ای شود.

ظاهر

فلنج اوریفیس دارای ظاهری شبیه به فلنج گلودار است. این فلنج از ۲ فلنج گلودار با دهانه در سطح جانبی برای نمونه گیری و تعدادی استاد بولت و پیچ تشکیل شده است.علاوه بر آن دو عدد گسکت و یک صفحه برای کنترل جریان سیال دارا هست.

اوریفیس_فلنج

عملکرد

همانطور که گفته شد فلنج اوریفیس برای کنترل جریان سیال استفاده می شود. در این فلنج تعدادی پیچ تعبیه شده ک مانند جک اسکرو عمل می کند. این پیچها باعث جدا شدن دو فلنج می شود. این امر کمک به تعویض صفحه دایره ای می کند.


نمونه درخواست فلنج اوریفیس

FLANGE ORIFICE, 3INCH,#300, ASTM A266, ASME B16.57

فلنج اوریفیس سایز 3 اینچ کلاس 300 استاندارد A266(مخصوص مخازن تحت فشار) با استاندارد ابعادی ASME


برای مشاوره و خید انواع فلنج با شماره 666802952-021 و 09129374975 تماس بگیرید.