021-66802952
es.ramandco@gmail.com

فلنج کور استیل

فلنج کور استیل با نماد BL به عنوان کور کننده در جریانهای لوله کشی استیل استفاده می شود. این فلنج برای مسدود کردن موقت یا دائمی کاربرد دارد. فلنج کور نوع استیل در سایز های ۱/۲ الی ۵۶ اینچ تولید می شود. این فلنج استیل در آلیاژهای ۳۰۴، ۳۱۶، ۳۲۱، ۳۱۰، و در فشار کاری ۱۵۰ psi و ۳۰۰psi و همچنین pn10 و pn16 در ایران تولید می شود. در حالیکه فلنج های با کور با فشار کاری بالاتر وارداتی هستند. کاربرد این فلنج در صنایع غذایی، شیمیایی، دارویی و صنایع مختلف است؛ در صورت استفاده از سیال اسیدی از گرید ۳۱۶ استفاده می شود. قیمت این فلنج بر اساس فورج یا ریخته گری بودن متفاوت است.

فلنج_کور_استیل

روش تولید

فلنج کور استیل اغلب از ورق تولید می شود؛ اما در صورتی که نیاز به هزینه پائینتر باشد به در خواست مشتری با روش ریخته گری تولید خواهد شد. برای تولید این فلنج ابتدا ورق رو به صورت پولک با ابعاد نزدیک به فلنج با کمک دستگاه پلاسما یا هوا برش، برش زده می شود. بعد از برش خوردن به کارگاه تراشکاری انتقال داده می شود؛در آنجا به کمک دستگاه تراش به ابعاد مورد نظر می رسد. بعد از سایز شدن ابعاد به کمک دریل سوراخهای اطراف فلنج را ایجاد می کنیم تا آماده استفاده در پروژه صنعتی شود.

کاربرد فلنج کور استیل

همانطور که از اسم این فلنج مشخص است وظیفه این فلنج کور کردن جریان سیال در یک خط لوله است. این کور کردن ۲ حالت دارد، حالت اول وقتی بخواهیم یک خط به طور دائم کور باشد از فلنج کور استفاده میشود که البته در کنار فلنج از کور کن های غیر فلنجی مثل کپ هم می توان استفاده کرد. 

در حالت دوم در شرایطی که پروژه لوله کشی انجام شده ولی در ادامه امکان وجود برنامه توسعه پروژه باشد، از فلنج کور استفاده می شود. در این صورت فلنج کور استیل به صورت موقت در پروژه نصب شده و پس از مدتی باز می شود. 

مزایا فلنج کور استیل

مهم ترین مزیت فلنج کور در توسعه پروژه پایپینگ است. اگر درحالی که پروژه به مرحله ای از بهره برداری رسیده باشد اما در آینده طرح توسعه وجود داشته باشد، از فلنج کور استفاده می شود.از دیگر مزایای فلنج کور استیل می توان به عمر بالا، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در درجه حرارت بالا در آلیاژ ۳۱۰، سهولت مونتاژ و مونتاژ و سهولت تعمیر اشاره کرد.

استاندارد فلنج کور استیل

تمام استاندارد های این فلنج مانند فلنج فولادی کور است. این فلنج در فشار کاری کلاس از استاندارد ASTM و ابعاد بر اساس استاندارد ASME هست. در صورتی که فلنج بر اساس فشار کاری pn هست. از استاندارد DIN پیروی می کند.

مقایسه فلنج کور استیل و کپ استیل

علاوه بر فلنج کور استیل از کپ استیل و در پوش استیل برای کور کردن خطوط لوله استیل استفاده می شود. فلنج کور در دو حالت کور کردن دائم و یا کور کردن موقت استفاده میشود ولی کپ استیل فقط برای کور کردن دائم استفاده می شود؛ در صورت استفاده از کپ، این قطعه به ته لوله جوش داده می شود و امکان جدا کردن وجود ندارد. در صورتی که سایز لوله پایین است برای کور کردن موقت از درپوش استیل استفاده میشود. در این صورت داخل لوله رزوه زده می شود و در پوش بسته می شود. استفاده از کپ، در پوش یا فلنج کور بستگی به سایز لوله دارد. بعنوان مثال در سایز ۱۲ اینچ در پوشی برای کور کردن موقت وجود نداره و در این سایز از فلنج کور استفاده می شود. کلاً در سایز های پایین از کپ و درپوش استفاده می شود و در سایز های بالا از فلنج کور استیل استفاده می شود.

نمونه فلنج کور استیل

FLANGE BL, DN200, PN40, RTG, ASTM A182 TYPE SS316 DIN2501

فلنج کور سایز 8 اینچ پیشانی با رینگ فشار کاری 40 بار و آلیاژ استیل 316 و استاندارد ابعادی DIN 2501

جهت مشاوره و دریافت قیمت با شماره 66802952-۰۲۱ و ۰۹۱۲۹۳۷۴۹۷۵ تماس بگیرید.