021-66802952
es.ramandco@gmail.com

فلنج ساکت ولد استیل

فلنج ساکت ولد استیل که به فلنج ساکتی نیز معروف است، ظاهری شبیه فلنج اسلیپون دارد؛ با این تفاوت که فلنج ساکت ولد مانند اتصالات ساکت ولد دارای نگهدارنده لوله است. در تمام فلنج ها قسمتی به نام face وجود دارد که دو فلنج به صورت face to face به هم متصل می شوند و بین این دو قسمت واشر آببندی قرار می گیرد. در فلنج ساکت ولد قسمت END نیز وجود دارد که همان نشیمنگاه داخل فلنج است.

از فلنج ساکت ولد در شرایط فشار قوی در سایز های کوچک استفاده می شود. دلیل این امر جوش داخلی هنگام اتصال به لوله است. یکی دیگر از تفاوتهای فلنج ساکت ولد استیل و فلنج اسلیپون استیل در جوشکاری این دو فلنج است. جوشکاری در فلنج اسلیپون دو مرحله ای است؛ داخل فلنج و بیرون فلنج. ولی در فلنج اسلیپون استیل فقط قسمت داخلی جوشکاری می شود.

فلنج اسلیپون و فلنج ساکتی کاربرد شبیه به هم دارد. فلنج های ساکت ولد در سایز های کوچک و فلنج اسلیپون استیل بیشتر در سایز های بالای ۲ اینچ کاربرد دارد.ابعاد و اندازه های فلنج ساکت ولد استیل بر اساس استاندارد ASME B16.47 می باشد.

فشار کاری

فلنج ساکت ولد استیل با توجه به استاندارد astm بر اساس فشار کاری کلاس یا psi سنجیده و با توجه به استاندارد din بر اساس فشار کاری bar  سنجیده می شود. این فلنج در کلاسهای 150، 300، الی1500 psi  و یا 16 الی 64 bar بار روانه بازار می شوند. به طور کلی اتصالات ساکتی تحمل فشار بیشتری دارند.

روش ساخت

فلنج ساکت ولد به 3 روش فورج، ریختگی، و با استفاده از ورق تولید می شود. در هر سه حالت بعد از انجام عملیات اولیه قطعه خام به کمک دستگاه تراش به ابعاد مورد نظر در استانداردهای موجود ساخته می شود. در نهایت فلنج بعد از سوراخکاری آماده نصب در خطوط لوله می شود. 

طریقه اتصال فلنج

برای اتصال فلنج ساکتی به لوله، لوله را داخل فلنج کرده تا به روی پله ایجاد شده داخل فلنج بنشیند. سپس از روی فلنج و داخل فلنج شروع به جوشکاری می کنیم. 

مزایا و معایب

✔ مهمترین مزیت فلنج ساکتی تحمل فشار کاری مناسب است. در کنار این مزیت اتصال راحت تر و مطمئن تر مزیت دیگری است. 

✔ بزرگترین عیب فلنج ساکتی تولید آن در سایزهای محدود است. 

نمونه در خواست فلنج ساکت ولد استیل

 FLANGE SW, DN125, #300, FF, ASTM A182 TYPE SS321,ASME B۱۶.۴۷

فلنج ساکت ولد سایز 5 اینچ فشار کاری 300 PSI ( کلاس 300) آلیاژ استیل 321 و تلرانس ابعادی بر اساس استاندارد ASMEB16.47

جهت مشاوره و دریافت قیمت با شماره 66802952-۰۲۱ و ۰۹۱۲۹۳۷۴۹۷۵ تماس بگیرید.