021-66802952
es.ramandco@gmail.com

فلنج راکتی(عینکی) فولادی

فلنج راکتی که به نام فلنج عینکی نیز شناخته می شود، عملکردی شبیه ولو دارد تا فلنج. وظیفه فلنج راکتی قطع و وصل کردن جریان سیال در خطوط لوله است. این فلنج ها بیشتر از فولاد و استیل ساخته می شوند. همینطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید فلنج راکتی از دو قسمت تشکیل شده که حول محور سوراخ وسط چرخش دارد؛ در این فلنج برای بستن مسیر جریان سیال، قسمت کور کننده در مقابل جریان قرار می گیرد؛ اما در شرایطی که بخواهیم جریان ادامه داشته باشد از قسمت باز فلنج استفاده می شود. بستن جریان سیال توسط فلنج راکتی معمولاً به صورت موقت انجام می شود و نباید از این فلنج به صورت دائمی به عنوان مانع سیال استفاده کرد.

فلنج عینکی

البته فلنج راکتی در دو نوع ارائه می شود؛ نوع اول را که توضیح دادیم و نوع دیگر این فلنج از یک فلنج کور و یک سوراخ که فلنج به حول آن می چرخد تشکیل شده است. وظیفه این فلنج هم همانند فلنج راکتی نوع اول است. 

مزایای فلنج راکتی

از مزایایی فلنج راکتی این است که به علت نداشتن ظاهری پیچیده و سادگی تولید و عملکرد،  به راحتی در پایپینگ و پایپ لاین استفاده می شود. مزیت دیگر فلنج راکتی صرفه اقتصادی نسبت به شیر آلات است. البته باید به این نکته توجه داشت که فلنج راکتی در شرایط خاصی قابل استفاده است و نمی توان جایگزین شیر آلات شود. اگر فلنج راکتی در سیستم جوابگوی قطع و وصل کردن جریان سیال باشد از لحاظ اقتصادی به صرفه تر از شیر آلات است. مزیت دیگر فلنج راکتی هزینه تعمیر و نگهداری این فلنج است که نسبت به شیر آلات صنعتی بسیار پایین تر است.

ازمزیت های دیگر فلنج راکتی و عینکی، سرعت عمل در بستن جریان سیال است. مزایای دیگر این فلنج شامل صرفه اقتصادی، مونتاژ راحت و سبکی وزن است.

ایراد فلنج راکتی

 مهمترین عیب این فلنج هم احتمال نشتی در زمان آزاد کردن جریان سیال است که باید برای این شرایط تمهیدات لازم رو در نظر بگیریم.

تولید فلنج راکتی

مجموعه انرژی صنعت رامند با دارا بودن دستگاه لیزر، پلاسماcnc و همچنین دستگاه تراش قادر به تولید انواع فلنج راکتی و عینکی است و طبق درخواست مشتری اقدام به تولید این محصول می کند.

رعایت نکته ای مهم قبل از خرید

مهم ترین نکته قبل از خرید فلنج راکتی بررسی نوع عملکرد و شرایط عملکرد فلنج است. پیش از خرید و یا تولید فلنج راکتی حتما باید تمام شرایط محیطی سنجیده شود. زیرا امکان دارد نوع پیش ساخته و استاندارد فلنج هم جوابگوی نیاز ما پروژه نباشد. فلنج راکتی در عین سادگی عملکرد، قطعه ای است که باید با حساسیت و دقت( با بررسی دقیق شرایط محیطی و نوع استفاده) بالا انتخاب شود.
برای مشاور و خرید انواع فلنج راکتی و فلنج عینکی با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-66802952

۰۹۱۲۹۳۷۴۹۷۵