021-66802952
es.ramandco@gmail.com

گسکیت

گسکت  که با نام گسکیت نیز شناخته می شود، برای آب بندی فلنج استفاده میشود. این قطعه بین دو فلنج قرار میگیرد و به کمک فشار ایجاد شده توسط پیچی که روی فلنج بسته می شود، با ایجاد حالت لهیدگی باعث آب بندی بین دو فلنج می شود.

گسکت در ۳ جنس فلزی، نیمه فلزی و غیر فلزی ساخته می شود.

گسکت فلزی: گسکت فلزی که با نام گسکت رینگی نیز شناخته می شود، در فلنج های لپ جوینت استفاده می شوند. گسکت فلزی از فلزات نرم و آلیاژهای آنها ساخته می شود. آب بندی با گسکت فلزی در ۴ نوع R,AX,RX,BX انجام می شودکه سری R پرکاربردترین آنها می باشد.

گسکت نیمه فلزی: این نوع گسکت در ۳ نوع اسپیرال، سیم دار و ژاکتی وجود دارد.

گسکت اسپیرال: گسکت اسپیرال از یک لایه استنلس استیل و یک لایه تفلون یا گرافیت و تفلون ساخته می شود. این گسکت در فلنج های رایس فیس، تخت، زبانه و شیاردار و نر و ماده استفاده می شود. گسکت های اسپیرال به صورت رینگ داخل،رینگ میانی و رینگ خارجی و یا ترکیبی از این رینگها تولید می شوند.

گسکت سیم دار: گسک سیم دار متشکل از گرافیت و توی سیمی است. در شریطی که سیال حالت بازی( اسیدی نباشد) استفاده می شود.

گسکت ژاکتی: این گسکت از یک لایه فلزی که داخل آن از جنس آزبست، تفلون یا گرافیت است، ساخته می شود. محل استفاده از این قطعه در بین فلنجهای رایس فیس، تخت، نر و ماده و شیار و زبانه دار است.

گسکت های غیر فلزی: گسکت لاستیکی و گسکت تفلون (ptfe) از انواع گسکتهای غیر فلزی هستند.

گسکت لاستیکی: جنس این گسکت از epdm است و در شرایطی که فشار کاری کم باشد از این نوع گسکتها استفاده می شود.

گسکت تفلون(ptfe): از این گسکت ها در شرایطی که دمای بالا و سیال های خورنده وجود داشته باشد، استفاده می شود. در صورتی که فشار خطوط لوله بالا باشد گسکت تفلون یک گزینه مناسب برای استفاده هستند.

در خرید و انتخاب انواع گسکت باید متریال فلنج، خورندگی، دمای کار سیال، فشار خطوط لوله و شرایط محیطی  را مورد توجه قرار داد.

استاندارد گسکت
در گسکتهای فلزی و نیمه فلزی از استاندارد ASME B16.20 و API601 و در گسکتهای غیر فلزی از استاندارد ASME B16.21  و  ASTM36F  استفاده می شود.

تولیدگسکت

ما در انرژی صنعت رامند تولید انواع گسکت های مختلف را انجام می دهیم. گسکت ها در انواع فلنج استفاده می شوند و ما تخصصی بسیار زیادی در عرضه انواع فلنج داریم؛ از این جهت اشراف کامل بر چگونگی و کیفیت انواع گسکت ها داریم . ما می دانیم که گسکت ها بایستی چقدر مقاوم، دقیق، با کیفیت و کارآمد باشند. از این رو بهترین انواع گسکت ها را تولید می کنیم. ما گسکت هایی بی نقص و با کیفیت و البته با قیمت مناسب تولید می کنیم 

برای خرید انواع گسکت با شماره 66653616-021 و 09129374975 تماس بگیرید.