021-66802952
es.ramandco@gmail.com

لوله درزدار (لوله گازی)

لوله درزدار یا همان لوله گازی نوعی از لوله است که با یک درز سر تا سر جوش به کمک دستگاه به وسیله ورق سیاه تولید میشود. در ساخت لوله درزدار معمولا از جوش آرگون (TIG) و جوش قوس الکتریکی پلاسما استفاده می شود. و به تازگی کارخانه های سازنده لوله درز دار به روش جوشکاری با لیزر روی آورده اند. از لوله درزدار برای انتقال سیال در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، انتقال آب، و در سایز کوچک برای لوله کشی گاز ساختمان مسکونی و تجاری استفاده می شود.

انواع لوله درزدار و روش ساخت آنها

لوله درزدار (ERW) مقاومت الکتریکی

لوله ERW  همان لوله درز مخفی است که به روش مقاومت الکتریکی تولید می شود. برای تولید این لوله ابتدا دو سر تسمه را تا دمای 1430 درجه گرم می کنیم. و بعد به کمک دستگاه لوله سازی به هم متصل میکنیم. لوله درز مخفی ERW  به علت نوع جوشکاری استحکام کمتری دارد و در شرایطی که فشار کاری بالا نیاز باشد باید در انتخاب لوله روی گزینه دیگرب نظر داشت.این لوله بر اساس استاندارد API5L و IPS و IGS  به بازار عرضه می شود.

لوله درزدار(EFW) ذوبی الکتریکی

لوله درزدار درز ماهیچه معروف به لوله های EFW که از طریق جوش ذوقی الکتریکی جوش داده می شوند.به مانند دیگر لوله های درزدار ابتدا ورق ها آهنی را در عرضه ای مشخص برای سایز های مختلف برش زده. بعد از برش این تسمه ها را توسط نورد سرد لبه ها را بهم نزدیک میکنیم. و فرآیند جوشکاری EFW را انجام می دهیم. در این فرآیند دو لبه ورق ذوب شده و لبه ها به هم متصل می شود. این برای ورق های با ضخامت بالا کاربرد دارد و نمی توان ورق با ضخامت کم را به این روش جوشکاری کرد. به دلیل ضخامت بالا ورق در سایز بندی هم محدودیت وجود دارد و در سایز های کوچک لوله به این روش تولید نمی شود.و به دلیل ضخامت بالا و اثر جوشکاری به این نوع لوله ها درزماهیچه می گویند. از مزایا این لوله عمر طولانی و زیاد، تحمل فشار کاری بالا به علت ضخامت بالا و از معایب لوله EFW نیاز به فناوری پیشرفته جوشکاری و محدودیت در اتصال لوله ها می باشد. لوله EFW بدلیل عمر بالا و فشار کاری بالا در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و جریان سیال با فشار بالا بکار میرود.

لوله درزدار (HFW) فرکانس بالا

لوله درزدار اسپیرال(SAW) زیر پودری


برای اطلاع از قیمتها و موجودی انبار با شماره 66653616-021 و 09129374975 تماس بگیرید.