021-66802952
es.ramandco@gmail.com

فلنج ساکت ولد فولادی

فلنج ساکت ولد نوعی از فلنج است که برای کار در فشار بالا مورد استفاده قرار میگیرد. این فلنج در سایز 1/2 ، 3/4 ،1 ،1/4 1 ، 1/2 1 و 2 اینچ تولید و به بازار عرضه می شود.

شکل ظاهری فلنج ساکت ولد به مانند شبیه فلنج اسلیپون است؛ تفاوت ظاهری این دو فلنج در زبانه نگهدارنده لوله در فلنج ساکت ولد می باشد. این زبانه باعث استپ لوله و نشیمنگاه لوله می شود و عملیات جوشکاری را ساده تر می کند. تعداد سوراخهای دور فلنج ساکت ولد به سایز و فشار کاری فلنج بستگی دارد. بعد از سوراخ مرکز فلنج، مهمترین اندازه که باید کمترین تلرانس را داشته باشد سوراخهای دور فلنج است که برای اتصال فلنج مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که این سوراخها دارای تلرانس زیادی باشد استاد بولت و یا پیچ و مهره به سختی بسته می شود و یک اتصال نا ایمن ایجاد می کند. فلنج ساکت ولد به مانند دیگر اتصالات ساکتی، کمترین نیاز را  به جوشکاری دارد. در نتیجه تنش کمتری به دیسک این فلنج وارد می شود. اما برای سرعت عمل در جوشکاری و اطمینان از جوشکاری سالم، از قیود برای عمود نگه داشتن لوله استفاده می شود؛ قیود باعث می شود تا فلنج و لوله عمود بر هم قرار بگیرند و باعث ضریب اطمینان بالا در جوگیری از نشتی شود. یکی از دلایل استفاده از فلنج ساکت ولد پهنای دیسک آن است. بخاطر پهن بودن دیسک،  فشار را به خوبی تحمل می کند؛ تحمل این فشار و شرایط دیگر ذکر شده باعث اطمینان بالا در آب بندی می شود.

فلنج ساکت ولد

فشار کاری

همانطور که گفته شد فلنج ساکت ولد در شرایطی استفاده می شود که فشار کاری بالا باشد. در این فلنج طبق تصویر بالا لوله به داخل فلنج می رود سپس عملیات جوشکاری انجام می شود.

روش ساخت فلنج ساکت ولد

فلنج ساکت ولد به دو روش فورج و ورق تولید می شود. در روش فورج ابتدا ماده خام اولیه به حجم مورد نیاز برش داده می شود. سپس در کوره سرخ می شود. بعد از رسیدن به درجه حرارت ۱۳۰۰ درجه و قبل از مذاب شدن، قطعه سرخ شده را روی قالب گذاشته و با فشار ایجاد شده توسط پرس، ماده خام  شکل قالب رو به خود می گیرد. بعد از خروج از قالب و خنک شدن به قسمت تراشکاری منتقل می شود و تا ابعاد استاندارد تراشیده می شود. 

در روش تولید از ورق ، قطعه ای به ابعاد مورد نظر  به کمک دستگاه پلاسما از ورق پبریده می شود. سپس به کمک دستگاه تراش به سایز و شکل  استاندارد می رسد؛  

طریقه اتصال فلنج اسلیپون

همانطور که در تصویر بالا مشاهده کردید، لوله ابتدا وارد فلنج می شود و پله ایجاد شده در سوراخ فلنج به عنوان نشیمنگاه عمل کرده و لوله به روی آن ثابت می شود. سپس عمل جوشکاری بر روی ورودی فلنج انجام می شود.

 در هنگام مونتاژ کردن لوله و فلنج ساکت ولد برای داشتن بهترین اتصال باید به دو نکته توجه کرد: اول برش در اندازه مناسب و نکته دوم صاف و تمیز بریدن لوله! در صورت برش نامناسب باعث عدم آب بندی مناسب می شود و دوباره باید فلنج مونتاژ شود که این امر باعث کوتاه شدن لوله می شود.

مزایای فلنج ساکت ولد
از مزایای فلنج ساکت ولد می اوان به قیمت پایین این فلنج نسبت به فلنج گلو دار اشاره کرد. فلنج ساکت ولد به دلیل ضخامت کم و نداشتن برآمدگی از ورق تولید می شود و با توجه به تلرانس بازی که دارد تراشکاری راحت تری نسبت به فلنج گلودار دارد. در ایران به دلیل هزینه پایین تولید فلنج ساکت ولد،  این فلنج محبوبیت زیادی دارد. 

معایب فلنج ساکت ولد

مهمترین عیب فلنج ساکت ولد موقعیت جوشکاری است. به علت جوشکاری در داخل فلنج و دسترسی کم برای جوشکاری امکان عدم آب بندی محل جوش وجو دارد. عیب دیگر این فلنج تعامد ضعیف بین فلنج و لوله می باشد.


نمونه درخواست فلنج ساکت ولد
 FLANGE SO,6 INCH,#1500,ASTM A105 ,ASME B16.5

فلنج ساکت ولد 6 اینچ، کلاس 1500 طبق استاندارد A105،استاندارد ابعادی ASME B16.5


برای مشاوره و خرید با کارشناس فنی ما با شماره تلفن 0216680952 و یا شماره موبایل ۰۹۱۲۹۳۷۴۹۷۵ تماس بگیرید.