021-66802952
es.ramandco@gmail.com

شیرآلات صنعتی

شیر آلات صنعتی یک ابزار بسیار مهم در کنترل جریان سیال در پایپینگ و پایپ لاین می باشد و با توجه به طراحی هر کدام از شیرها وظیفه ویژه خودش را انجام می دهد. بطور مثال برای کنترل فشار بالا، نمیتوان از یک شیر پروانه ای با عملکرد دستی استفاده کرد، برای بستن مسیر با فشار بالا نیاز به نیروی زیادی است  و باید از عملکرد گیربکسی استفاده کرد.

شیرآلات صنعتی

شیر آلات هم مانند دیگر ملزومات مورد استفاده در خطوط لوله کشی استانداردهای ویژه دارد و جرات میتوان گفت استانداردهای شیر آلات سختگیرانه ترین نوع استانداردها می باشد. شیرآلات صنعتی باید تمام استانداردهای ASTM و API را پاس کند تا اجازه حضور در خطوط پایپینگ و پایپ لاین را داشته باشد.

انواع شیر صنعتی

دسته بندی انواع شیر آلات صنعتی بر اساس متریال، کارکرد، روش ساخت، فشار کاری دسته بندی می شوند. شیر صنعتی بر اساس متریال به ۴ دسته گلی شیر فولادی، شیر استیل، شیر چدنی، شیر برنجی دسته بندی میشود. ولی شیر آلات وجود دارد که در متریال ترکیب است. به طور مثال بدنه فولادی LF2 و گوی یا سیت استیل ۳۱۶ می باشد.در دسته بندی بر اساس کارکردهای ظاهر شیر مشخص است. یک شیر برای باز و بسته کرون سریع(فشار پایین)، یک شیر برای باز و بسته کردن کند(فشار بالا).دسته بندی دیگر به روش ساخت بستگی دارد که بدنه یا گوی و سیت به چه روشی تولید شده باشد. ریختگی باشد و یا فورج. و روش دیگر دسته بندی به فشار کاری پایپینگ بستگی دارد که فشار خطوط انتقال کم باشد یا زیاد. به طور کلی در شیرآلات تنوع زیادی وجود دارد و همان مقدار که گزینه های مختلف وجود دارد پیچیدگی زیادی هم دارد و تخصصی ترین قسمت خطوط لوله کشی مربوط به شیر ها میشود.

متریال شیر های صنعتی

wpb, LF2 و...

استاندارد


برای آشنایی بیشتر با شیر آلات صنعتی و مشاهده ایست قیمتها روی لینک های زیر کلیک کنید و در صورت درخواست مشاوره و خرید با شماره تلفن های ۶۶۶۵۳۶۱۶-۰۲۱ و ۰۹۱۲۹۳۷۴۹۷۵ تماس بگیرید.