021-66802952
es.ramandco@gmail.com

فلنج استنلس استیل(استیل)

فلنج استیل با انواع آلیاژهای ۳۰۴، ۳۱۶، ۳۱۰، ۳۲۱ ساخته می شوند.فلنج استیل در انواع فلنج گلو دار، فلنج اسلیپون، فلنج ساکت ولد، فلنج کور و... تولید و به بازار عرضه میشود. در واقع همه انواع فلنج زیرمجموعه فلنج کربن استیل (فولادی)، نمونه استیل نیز دارند. شرکت انرژی صنعت رامند در کنار تولید انواع فلنج استیل در آلیاژهای مختلف اقدام به واردات این محصول کرده و با قیمت مناسب در خدمت مشتریان عزیز قرار می دهد.

فلنج_استیل

کاربرد فلنج استیل

فلنج استیل در خطوط پایپینگ(لوله کشی) استیل استفاده می شود. بیشترین کاربرد فلنج استیل در صنایع مواد غذایی، مخزن لبنیات، مخازن اسید، پالایشگاه ها، صنعت نفت، صنعت گاز و پتروشیمی است.

فلنج استیل ظاهری شبیه رینگ دارد که با پیچ و مهره و استاد بولت به هم وصل می شوند.اتصال فلنج استیل به لوله با کمک جوشکاری با الکترود یا سیم جوش و در فلنج دنده ای با کمک دنده های داخل فلنج و دنده روی لوله انجام می شود. در فلنج استیل در یک سایز ابعاد مختلفی وجود دارد که این مهم به دلیل فشار کاری مختلف در فلنج ها است. هر چه فشار کاری بالاتر باشد ضخامت فلنج بیشتر می شود و از لحاظ وزنی سنگین تر است و ابعاد آن نیز بیشتر می شود؛ بالطبع قیمت انها نیز به همین واسه افزایش می یابد.

فشار کاری فلنج استیل به دو صورت کلاس و pn دسته بندی می شود. کلاس تحت استاندارد ASTM و با واحد psi و در فشار کاری ۱۵۰، ۳۰۰، ۴۰۰ الی ۲۵۰۰ و تحت استاندارد DIN و با واحد bar از ۱۰، ۱۶، الی ۲۰۰ بار ساخته می شود.

نکته بسیار مهم: آلیاژ فلنج باید با نوع آلیاژ لوله استیل همخوانی داشته باشد. برای مثال در صورتی که از لوله استیل 316 استفاده می شود، حتما باید از فلنج 316 استفاده شود. در غیر این صورت امکان بروز مشکلات جدی وجود خواهد داشت. 

فشار کاری

فشار کاری در فلنج استیل براساس ۳ دسته استاندارد دسته بندی می شود. در استاندارد ISO فشار کاری برحسب bar محاسبه می شود و با نماد PN نمایش داده می شود.در استاندارد ASME فشار کاری بر اساس psi و نماد آن CL، کلاس، یا # نمایش داده می شود. در استاندارد API 6A فشار کاری بر اساس psi و نماد آن نیز CL، کلاس یا #هست. در ASME از 150 الی 1500 psi و در استاندارد API 6A از ۲۰۰۰ الی ۱۵۰۰۰ psi فشار کاری وجود دارد.

متریال و روش تولید

متریال فلنج استیل بر اساس ۲ استاندارد DIN و ASTM دسته بندی می شود. در استاندارد DIN که استاندارد کشور آلمان است با توجه به کلید فولاد متریال به صورت سه رقمی استیل ۳۰۳، استیل ۳۱۶، استیل ۳۱۰ معرفی می شود. در استاندارد ASTM به صورت A182 TYPE 304 ذکر می شود. روش تولید استاندارد فلنج استیل به صورت فورج و کاملا شبیه به فلنج فولادی انجام می شود. تفاوت تولید این دو محصول در دمای کوره و قدرت پرس فورج نمایان می شود.

آنالیز فلنج استیل

آنالیز فلنج فقط برای فلنج های فولادی نمی باشد. در شرایطی که فلنج استیل برای اتصال در خطوط لوله کشی مورد نیاز هست. باید حتما قبل از استفاده در خطوط لوله کشی آنالیز عناصر و آنالیز مکانیکی انجام شود. آنالیز فلنج استیل به مانند فلنج فولادی انجام می شود. در آنالیز فلنج به روش ساخت، نوع آلیاژ و کیفیت عملکرد فلنج پی میبریم.

برندهای فلنج استیل

برند های ویراژ، ملسی، FAD، گالپرتی و فلنج های ساخت ایران می باشد. برای اطمینان از صحت اصالت فلنج استیل نیاز به آنالیز یا سرتیفیکیت معتبر است.

برای آشنایی با انواع فلنج استیل بر روی لینک های زیر کلیک کنید. و در صورت در خواست مشاوره و خرید مجموعه ما در خدمت شماست.

۰۲۱-۶۶۶۵۳۶۱۶

۰۹۱۲۹۳۷۴۹۷۵