فلنج استیل ۳۰۴ پر کاربردترین آلیاژ در تولید فلنج استیل است. این فلنج در خطوط پایپینگ با متریال گرید ۳۰۴ استفاده می شود. پروژهای صنایع نفت و گاز، پتروشیمی و فاضلاب مشتری اصلی این فلنج می باشند. این قطعه در انواع فلنج گلودار، فلنج اسلیپون استیل، کور، ساکت ولد و رزوه ای ساخته می شود.

فلنج_استیل_۳۰۴

عناصر تشکیل دهنده 

این فلنج در ۲ نوع استیل ۳۰۴ و ۳۰۴L موجود است. به طور کلی این آلیاژ از عناصر زبر تشکیل شده است. کربن ۰/۷درصد، سیاسیون ۱ درصد، منگنز ۲ درصد، فسفر ۰/۰۴۵ درصد، گوگرد ۰/۰۱۵ درصد، کروم ۱۷ درصد، نیکل ۸ درصد و مابقی درصد عناصر، عنصر آهن است. از این رو در صورت آنالیز مواد ۳۰۴ باید درصد عناصر بالا مشخص شود. در غیر این صورت تست آنالیز پاس نمی شود.

روش اتصال

برای اتصال فلنج ۳۰۴ به لوله و اتصالات حتما باید هم گرید باشند. در غیر این صورت، در صورت انتخاب اشتباه احتمال خوردگی وجود دارد. در صورتی که لوله یا اتصالات اشتباه انتخاب شود هزینه بالایی ایجاد می کند. جوشکاری این فلنج به کمک قوس الکتریکی و الکترود یا جوش آرگون و فیلتر انجام می شود.در صورت استفاده از فلنج ۳۰۴  و آشر آببندی و پیچ و مهره، همچنین استاد بولت باید از آلیاژ ۳۰۴ باشد.

استاندارد و روش تولید

فلنج استیل ۳۰۴ به مانند فلنجهای فولادی از استاندارد ASTM و DIN پیروی می کند. فلنج استیل ۳۰۴ باید جنس و ابعاد آن منطبق بر استاندارد باشد. در غیر این صورت توسط بازرس شرکت‌های مصرف کننده رد خواهد شد. این قطعه توسط ریخته گری و آهنگری تولید می شود. روش آهنگری یا همان فورج روش مورد تایید استاندارد DIN و ASTM می باشد.

کاربرد

فلنج استیل ۳۰۴ در صنایع غذایی، پتروشیمی و پالایشگاه، فاضلاب و همچنین دستگاه سازی کاربرد فراوانی دارد. این فلنج به علت مقاومت به خوردگی در شرایط مرطوب و سیالات با خوردگی پایین در اکثر صنایع کاربرد دارد.

نمونه در خواست

WN FLANGE, 4IN, PN25, SS304

فلنج گلودار ۴اینچ فشار کاری ۲۵ بار از آلیاژ استیل ۳۰۴ بر اساس استاندارد دین آلمان