بوشن فشار قوی
بوشن فشار قوی حجم استوانه ای شکل می باشد که داخل آن به طور کامل رزوه شد و کاربرد اصلی آن انشعاب گیری برای انواع شیر تست و گیج ها می باشد. در بازار ۲ برند Tتایوان و N و همچنین چند شرکت داخلی که کیفیت تولید مناسبی دارند موجود می باشد.
بوشن_فشار_قویانواع بوشن

بوشن فشار قوی در ۲ نوع دنده ای و ساکت ولد تولید می شود که نوع دنده ای آن به این صورت است که داخل آن به وسیله دستگاه تراش به صورت رزوه ای ایجاد می شود. بوشن ساکت ولد نیز به مانند دیگر اتصالات ساکتی یک مله داخلش دارد که مخل قرار گیری لوله می باشد.

نحوه اتصال
برای اتصال بوشن فشار قوی دنده ای سر لوله یا گیج ای که بسته می شود. له کمک آچار بر روی بوشن بسته می شود. بوشن فشار قوی ساکت ولد بعد از برش لوله بر روی پله بوشن سوار می شود و عملیات جوشکاری بر روی آن انجام می شود. در نوع دنده ای امکان مونتاژ و دمونتاژ می باشد. در مدل ساکت ولد به علت جوشکاری امکان مونتاژ و دمونتاژ وجود ندارد.

روش ساخت و آلیاژ
بوشن فشار قوی به روش فورج تولید می شود. ابتدا لوله را به اندازه مورد نیاز برش می زنیم و سپس آن را در کوره سرخ کرده و به کمک دستگاه برش به شکل بوشن در می آوریم. سپس داخل آن را تراشیده و به حالت رزوه ای یا ساکتی تولید می کنیم. بوشن فشار قوی از جنس A105 ،ss304،ss316 در بازار موجود می باشد. در صورت نیاز به آلیاژهای دیگر باید طبق سفارش تولید شود.

سایز و فشار کاری
بدشن فشار قوی از سایز ۱/۲ الی ۶ اینچ تولید می شود. در صورتی که نیاز به سایزهای بالاتر باشد طبق درخواست مشتری تولید خواهد شد. این قطعه در فشار کاری ۲۰۰۰psi، ۳۰۰۰psi و ۶۰۰۰psi ساخته می شود.

نیم بوشن چیست
نیم بوشن قطعه ای شبیه بوشن ولی به صورت نصف می باشد. در صورتی که نیم بوشن رزوه ای باشد داخل آن تمام رزوه است و اگر به صورت ساکتی باشد فقط یک پله داخل آن است. سایز، فشار کاری، آلیاژ و روش تولید نیم بوشن کاملا شبیه به بوشن می باشد.