واشر NBR
واشر nbr جز واشرهای پلاستیکی می باشد که بین دو فلنج قرار می‌گیرد. جنس این واشر آکریلونیتریل که به لاستیک نیتریل نیز معروف است شناخته شده است. ویژگی مهم واشر nbr این است که در مقابل مواد شیمیایی مقاومت به خوردگی مناسبی دارد.
واشر ان بی آر دارای مقاومت بالا در مقابل خوردگی انواع سوخت‌. سائل نقلیه مثل بنزین، گازوئیل و همچنین نفت می باشد. واشر nbr علاوه بر سوخت‌ها مقاومت بالایی در برابر انواع اسید دارد که در خطوط لوله کشی انواع اسید از واشرهای nbr بین ۲ فلنج استفاده می شود.

موارد استفاده
همانطور که گفته شد واشر ان بی آر مقاومت بالایی در مقابل خوردگی سوخت‌ها و اسید دارد بنابر این واشر nbr کاربرد فراوانی در صنایع مختلف از جمله خودرو سازی، هوانوردی، تولید شلنگ، ساخت تانکر بنزین و اسید دارد.واشر آن بی آر از دمای منفی ۴۲ درجه تا مثبت ۱۹۰ درجه سانتی گراد شرایط فیزیکی و شیمیایی خود را حفظ می کند. و به همین خاطر نقش بالایی در صنایع آببندی قطعات در صنایع هوایی دارد.
انواع واشر nbr
واشر ان بی آر دارای سه گرید در بازار می باشد. که به های نیتریل با بیش از ۴۵ درصد نیتریل، مدیوم نیتریل بین ۳۰ الی ۴۵ درصد نیتریل، لوو نیتریل با کمتر از ۳۰ درصد نیتریل به بازار عرضه می شود. انتخاب گرید واشر nbr رابطه مستقیمی با سیال و متریال فلنج دارد.

طریقه استفاده از واشر ان بی آر
واشر nbr بین دو فلنج قرار می گیرد و به وسیله ایجاد فشار توسط پیچ و مهره یا استاد بولت بین دو فلنج فشرده می شود. و موجب آببندی خطوط لوله کشی می شود. ساخت واشر ان بی آر بسیار مهم است که از نشتی سیال جلوگیری کند. به علت استفاده واشر nbr در لوله کشی سیال مواد شیمیایی، در صورت نشتی احتمال ایجاد اتفاقات ناگوار می شود. به همین دلیل در ساخت واشر ان بی آر باید بیشترین دقت و رعایت کامل استانداردها انجام شود.

برای خرید واشر nbr با شماره ۰۹۱۲۹۳۷۴۹۷۵ یا ۶۶۸۰۲۹۵۲-۰۲۱ آقای غفاری تماس بگیرید.