در فلنج کور و فلنج گلودار از سایز ۲۶ الی ۶۰، ۲ سری فلنج تولید می شود. تفاوت اصلی این دو سری در ابعاد آن است. سری A دارای ابعادی ضخیم‌تر، سنگین‌تر و سوراخهای حول محور قطر بیشتر و تعداد کمتر دارد. سری B وزن کمتر، ابعاد کوچکتر و سنتر سوراخها نزدیکتر به هم و همچنین قطر سوراخهای حول آن کوچکتر از سری a است. اما تعداد سوراخهای سری b بیشتر است.
فلنج_سریBسایز و کلاس کاریهمانطور که گفته شد فلنج کور و فلنج گلودار از سایز ۲۶ اینچ الی ۶۰ اینچ در ۲ سری تولید می شوند. در فلنج سری A فشار کاری از ۱۵۰ ، الی ۹۰۰ psi  و درفلنج سری B فشار کاری از ۷۵ psi الی 900psi  ساخته می شود.

تفاوت و کاربرد
تفاوت این ۲ سری در ابعاد آن است. فلنج سری A دارای ابعاد بزرگتر و فلنج سری B دارای ابعاد کوچکتر است. به طبع این مورد سری a وزن بیشتری دارد. همچنین سری b به علت قطر کمتر دارای تعداد سوراخ بیشتری دارد. در صورتی که از فلنج سری A استفاده می شود دیگر در مقابل آن نمی توان از سری B استفاده کرد. به طور کلی برای اتصال لوله به لوله از فلنج سری B  و برای اتصال فلنج به شیر آلات، انواع پمپ و اتصالات دیگر از سری A استفاده می شود. به طور مثال اگر بخواهیم برای یک شیر صنعتی با سایز ۴۰ اینچ یک فلنج تهیه کنیم باید از فلنج سری A استفاده شود. در صورتی که از مدل B  استفاده شودسنتر سوراخها یکی نیست و امکانش اتصال وجود ندارد. به طور کلیمی توان گفت فلنج سری A برای پایپینگ و فلنج سری B برای پایپ لاین بکار می رود.

آلیاژ
آلیاژهای این نوع فلنج ها به مانند دیگر متریال پایپینگ از فولاد و فولاد ضد زنگ در گریدها و آلیاژهای مختلف تولید می شود.

فیس فلنج
فلنج سری A و فلنج سری B به مانند دیگر فلنجها فیس منحصر به فرد دارند. در کلاسهای ۷۵، ۱۵۰ و ۳۰۰ از ریس فیس(RF) و در کلاسهای بالاتر از ۶۰۰ از رینگ جوینت(RTJ) استفاده می شود.

فلنج_سریB_رینگ_جوینتاستانداردآلیاژ این قطعه بر اساس کلاس کاری بر طبق استانداردASTM و ابعاد آن بر اساس ASME تولید می شود. در فلنج سری A از استاندارد MSS SP 44 و در فلنج سری B از استاندارد API605 استفاده می شود.