فلنج فورج همانطور که اشاره شد به روش آهنگری تولید می شود. در ادامه در مورد انواع روش فورج توضیح داده خواهد شد. در تولید فلنج ریختگی ابتدا مذاب آماده می شود. سپس در قالب ریخته می شود.بعد از سرد شدن قطعه در کارگاه تراشکاری، عملیات ماشینکاری انجام می شود و به سایز مورد نظر می رسد. در این روش امکان وجود مک و ترک در قطعه وجود دارد. همین امر احتمال تحمل نکردن فشار بالا را ایجاد می کند. 

فلنج_فورج

روش ریخته گری بیشتر در شرایطی که فشار بالا وجود ندارد استفاده می شود. قبل از استفاده از فلنج ریخته گری باید تست رادیوگرافی انجام شود. تا در صورت داشتن ترک، این مشکل مشخص شود. در صورت استفاده از ورق برای ساخت فلنج ابتدا باید ورق به صورت پولک یا رینگ برش بخورد. سپس به کارگاه تراشکاری می رود و عملیات ماشینکاری بر روی آن انجام می شود. تولید فلنج از ورق محدود است. فقط فلنج کور و انواع رینگ و فلنج تخت با این روش تولید می شود.

روشهای فورج
فلنج فورج به سه روش قالب باز و قالب بسته رولینگ تولید می شود. در روش قالب بسته از دو تکه قالب استفاده می شود. دستگاه پرس فورج استفاده در این روش پرس هیدرولیک است. قطعه سرخ شده بین ۲ قطعه قالب تحت فشار قرار می گیرد. سپس شکل مورد نظر را پیدا می کند. فشار پرس با حرکت سیلندر هیدرولیک ایجاد می شود. نوع قالب باز، توسط پتک انجام می شود. در این روش یک قالب متحرک وجود دارد که به وسیله ضربه های متوالی دستگاه پتک، قطعه فلنج ساخته می شود. در این روش قطعه سرخ شده بر روی قالب گذاشته می شود. و با ضربات متوالی قطعه سرخ شده به شکل قالب در می آید. بعد از عملیات فورج و سرد شدن قطعه در کارگاه تراشکاری به سایز استاندارد می رسد. در روش سوم عملیات شکل دهی قطعه سرخ شده با دستگاه رولینگ است. در این روش ابتدا قطعه سرخ شده را به کمک پرس به شکل رینگ در می آوریم. سپس با دستگاه رولینگ تغییر قطه سرخ شده را نزدیک به فلنج استاندار میکنیم. در ادامه به کمک دستگاه تراش ابعاد فلنج را استاندارد می کنیم. از این روش برای تولید فلنج فورج در سایزهای بالا استفاده می شود. نکته حائز اهمیت این است که تولید به روش قالب باز استانداردهای ASTM و DIN را پاس می کند.
فلنج_فورج_رولینگمزایا و معایب فلنج فورج

فلنج فورج نسبت به دیگر فلنجها مزایای بیشتری دارد. مهمترین مزیت این فلنج پاس کردن آزمونهای مورد نظر استاندارد است. از مزیت‌های دیگر سرعت ساخت، کیفیت ساخت، هزینه ساخت مناسب است. البته هزینه ساخت فلنج گلودار سایز بالا فورج به دلیل نیاز به دستگاه بزرگتر نسبت به فلنج ریختگی بالاتر است. اما فلنج ریختگی استاندارد را پاس نمی کند. این مورد در عین مزیت بودن به علت هزینه بالا تنها عیب این روش است. البته با ابداع روش رولینگ این این مشکل نیز حل شده است.

استاندارد و فلنج فورج
در استانداردها علاوه بر درصد عناصر آلیاژها نوع چیدمان ملکول‌های عناصر هم مهم است. به همین دلیل است که روش فورج با قالب باز مورد تایید استانداردهای بین المللی است. در روش‌های دیگر ملکول‌های عناصر به خوبی در کنار هم قرار نمی گیرند. فقط روش قالب باز این امتیاز را دارد.