اتصالات جوشی بنکن جز معروف ترین و پر کاربردترین اتصالات فولادی در ایران می باشد. برند BENKAN متولد کشور ژاپن در سال ۱۹۴۷دمی باشد. زمینه فعالیت این شرکت تولید لوله و اتصالات می باشد. که بعد از گذشت چند دهه کشور چین شروع به تولید این محصول تحت لیسانس ژاپن نمود. اتصالات جوشی بنکن در خطوط لوله کشی به عنوان انشعاب گیر، تغییر مسیر و تبدیل سایز لوله استفاده می شود.

آلیاژ و ساخت

اتصالات جوشی بنکن از سری اتصالات فولادی می باشد که با استاندارد ASTM A234WBP و استاندارد ابعادی ASME B16.9 به روش مانیسمان تولید می شود. اتصال دهنده ها در خطوط پایپینگ باید در آلیاژ، سایز، رده، دمای کاری و فشار کاری با هم همخوانی داشته باشند. که در اتصالات جوشی بنکن این همخوانی به خوبی موجود می باشد.

کاربرد

اتصالات جوشی بنکن در سیستم‌های لوله کشی برای انشعاب گیری ، تغییر جهت، تغییر سایز لوله، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول به علت تولید استاندارد و تحمل بالای فشار و دما در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی و پالایشگاه، تاسیسات ساختمانی و صنعتی، کاربرد وسیعی دارد. این قطعه همچنین در سیستمهایی که سیال بخار داغ و روغن داغ باشد عملکرد مناسبی دارد.

محصولات

از مجموع تولیدات این برند می توان با زانو ۹۰ درجه، زانو ۴۵ درجه، زانو ۱۸۰ درجه، سه را مساوی، سه را تبدیلی، تبدیل صاف، تبدیل کج یا تبدیل غیر هم مرکز، کپ در رده های رده ۴۰، رده ۸۰، رده ۱۶۰، و رده STD در سایز ۱/۲ اینچ تا ۴۸ اینچ اشاره کرد.