فلنج استیل ۳۱۶
فلنج استیل ۳۱۶ در شرایطی استفاده می شود که سیال عبوری از خطوط پایپینگ دارای حالت اسیدی است. از این فلنج در پروژه های که تمام اجزا آن استیل ۳۱۶ است استفاده می شود. این قطعه در انواع فلنج گلودار استیل، فلنج اسلیپون استیل، فلنج کور استیل و انواع دیگر فلنجها تولید و به بازار عرضه می شود.

فلنج_استیل_۳۱۶
کاربرد
فلنج استیل ۳۱۶ در صنایع مختلف که احتمال خوردگی بخاطر اسید وجود دارد استفاده می شود. در کارخانه های کود شیمیایی، صنایع غذایی، در شرایط جغرافیایی شوره زارها، برای انتقال اسید و به طور کلی هر سیالی که دارای ph پایین‌تر از ۷ را دارد استفاده می شود.

روش اتصال
برای اتصال فلنج استیل ۳۱۶ به لوله یا اتصالات باید از جوش آرگون استفاده کنیم. همچنین باید متریال فلنج با لوله و اتصالات همخوانی آلیاژی داشته باشد. علاوه بر همخوانی فلنج و لوله، سیم جوش و فیلم مورد استفاده نیز باید از گرید مناسب انتخاب شود. اگر این مهم رعایت نشود در گذر زمان در ناحیه خوش خوردگی ایجاد می شود احتمال نشتی بال می رود. از آن رو که سیال مورد استفاده اسیدی است احتما ایجاد اتفاق ناگوار دور از ذهن نیست.

فلنج_استیل_316مزایا و معایب

مهمترین مزیت فلنج استیل ۳۱۶ عدم خوردگی در شرایط اسیدی می باشد. در بقیه موارد مشابه گرید ۳۰۴ است. اما تنها موردی که به عنوان عیب می توان در نظر گرفت قیمت بالاتر نسبت به استیل ۳۰۴ هست. البته این مورد به دلیل تفاوت درصد عناصر این دو آلیاژ است.

استاندارد و روش تولید
فلنج استیل ۳۱۶ از استاندارد ASTM و DIN پیروی می کند. این فلنج از نطر متریال و ابعاد باید طبق استاندارد تولید شود. فلنج استیل ۳۱۶ به علت استفاده در شرایط حساس باید تمام تستهای مورد نظر استاندارد را پاس کند. این فلنج به روش فورج و ریختگی تولید می شود. روش مورد تایید استاندارد ASTM و DIN روش فورج است.

نمونه درخواست فلنج استیل ۳۱۶
WNFLANGE, 2IN, #150, A182TYPE316, ASME b16.5
فلنج استیل گلودار با گرید ۳۱۶ فشار کاری ۱۵۰ psi و ابعاد بر اساس b16.5

شرکت انرژی صنعت رامند این محصول را در سایز و فشار کاری مختلف در فروشگاه خود موجو دارد. در صورت درخواست خرید با شماره ۶۶۶۸۲۹۵۲-۰۲۱ تماس بگیرید.