021-66802952
es.ramandco@gmail.com

شیر برنجی

شیر برنجی یکی از اقلام پر استفاده در صنایع ساختمانی و تاسیسات ساختمانی می باشد که در کنار شیر چدنی بیشترین کاربرد را در موتور خانه دارد. بیشترین استفاده از شیر برنجی در انتقال آب سرد و گرم می باشد.شیر برنجی علاوه بر انتقال آب سرد و گرم در صنایعی که سیال خورنده انتقال میدهند کاربرد دارد.شیر آلات برنجی برای قطع و وصل کردن و همچنین برای تنظیم جریان حرکت سیال کاربرد دارد.

شیر برنجی

استاندارد شیر برنجی

شیر برنجی طبق استاندارد ISIRI4047 و ISIRI3664 به بازار عرضه میشود.این شیر ها در سایز 1/2 الی 6 اینچ در انواع مختلف و در فشار کاری 10 بار الی 40 بار ساخته می شود. در این شیرها به علت استفاده گسترده در خطوط آب شرب از برنج بدون سرب استفاده می شود.

مزایا شیر برنجی

اکسید نمی شود و مقاوم به خوردگی دارد

از لحاظ بهداشتی مورد تایید است

سهولت نصب و بکار گیری

طول عمر بالاتر نسبت به شیر آلات چدنی


انواع شیر برنجی

شیر گازی برنجی: شیر گازی برنجی پر کاربرد ترین نوع شیر برنجی می باشد که به دو صورت تست آب و تست گاز می باشد. تست آب از تست گاز ارزانتر است.از شیر گازی برای باز و بسته کردن جریان به صورت ربع گرد استفاده می شود.

شیر گازی

شیر فلکه کشویی: شیر فلکه کشویی برنجی به مانند دیگر شیر فلکه های کشویی برای کنترل جریان استفاده می شود. در این شیر با چرخاندن دسته فلکه سیت شروع به حرکت می کند و در موقعیت مناسب می توان استپ کرد یا به صورت کامل فلکه را بست و از انتقال جریان جلوگیری کرد.

شیر فلکه

شیر فلکه سوزنی:مورد استفاده شیر فلکه سوزنی چدنی در قطع و وصل کردن و کنترل جریان سیال است.

شیر سوزنی

صافی: صافی برنجی در خطوط جریان سیال قرار می گیرد و باعث تمیز شدن سیال داخل خطوط می شود. توری صافی شیر صافی در بازه های مشخص باید تمیز شود.

صافی

شیر یکطرفه برنجی: در شرایطی که سیال در جریان نباید در خطوط برگردد از شیر یکطرفه استفاده می شود. بیشترین کاربرد شیر یکطرفه در ورودی و خروجی پمپ و کنتور می باشد.

شیر یکطرفه دریچه

شیر یکطرفه برنجی به دو صورت فنری و دریچه میباشد که در حالت فنری برگشت به کمکفنر انجام میشود و در فشار پایین کاربرد دارد.

شیر یکطرفه فنری

شیر بالانس برنجی: در خطوطی که احتمال ونتور شدن سیال و ایجاد لرزش و صدا باشد از شیر بالانس برنجی استفاده می شود.

شیر بالانس

شیر آتشنشانی: شیر آتشنشانی برنجی در جعبه آتشنشانی قرار می گیرد و در صورتی که بخواهیم اطفای حرق انجام بدهیم از این شیر استفاده می شود.

شیر آتشنشانی

شیر پیسوار(پیسوال): شیرپیسوار برای باز و بسته کردن آب سرد و گرم و در لباسشویی استفاده می شود.

پیسوار

شیر حیاطی: از این شیر در حیاط و برای باز و بسته کردن آب استفاده می شود.

شیر حیاط

شیر فشار شکن: از شیر فشار شکن برنجی برای کنترل فشار جریان استفاده می شود.

فشار شکن

برنهای شیر امین، نگین، کیتز، سیم ایتالیا،یورک ایتالیا، کیز ایران، سامین و .... جز برندهای کوجود در بازار می باشد و اختلاف قیمت شیر های برنجی به وزن شیر، کیفیت ساخت و متریال بستگی دارد.


برای اطلاع از قیمت لیست و تخفیف باشماره 66653616-021 و 09129374975 تماس بگیرید.